a suge dacă puteți Chimist cine a câștigat titlul de campioană mondială a româniei teorie Sclipitor pocăi

Călăul României', Norvegia, este noua campioană mondială la handbal  feminin: au DISTRUS Franța | replicaonline.ro
Călăul României', Norvegia, este noua campioană mondială la handbal feminin: au DISTRUS Franța | replicaonline.ro

SUCCES DE PROPORTII – Romania a castigat Campionatul Mondial de Handbal  pentru junioare — eMaramures
SUCCES DE PROPORTII – Romania a castigat Campionatul Mondial de Handbal pentru junioare — eMaramures

12 martie 1961, primul titlu mondial pentru handbaliștii români - Trustul  de Presa al Ministerului Apararii Nationale
12 martie 1961, primul titlu mondial pentru handbaliștii români - Trustul de Presa al Ministerului Apararii Nationale

Campionatul Mondial de Handbal Masculin din 1970 - Wikipedia

Box: Lăcrămioara Perijoc - Mă simt campioană mondială, chiar dacă medalia e  de argint | AGERPRES • Actualizează lumea.
Box: Lăcrămioara Perijoc - Mă simt campioană mondială, chiar dacă medalia e de argint | AGERPRES • Actualizează lumea.

Germania - România | Povestea românului campion mondial la fotbal în  tricoul nemților, care a refuzat pe Real Madrid - Eurosport
Germania - România | Povestea românului campion mondial la fotbal în tricoul nemților, care a refuzat pe Real Madrid - Eurosport

Norvegia, noua campioană mondială la handbal feminin, după o prestație  excepțională - Eurosport
Norvegia, noua campioană mondială la handbal feminin, după o prestație excepțională - Eurosport

Corina Constantin devine campioana mondiala | Gimnastica aerobica

Volei
Volei

CFR Cluj a câștigat titlul de campioană a României pentru a treia oară  consecutiv - Eurosport
CFR Cluj a câștigat titlul de campioană a României pentru a treia oară consecutiv - Eurosport

România este CAMPIOANĂ MONDIALĂ la handbal junioare | Glasul.md

Mândria României! Doi elevi români au câștigat fiecare câte două titluri  mondiale. Ministrul Cîmpeanu i-a felicitat | DCNews
Mândria României! Doi elevi români au câștigat fiecare câte două titluri mondiale. Ministrul Cîmpeanu i-a felicitat | DCNews

Fotbal: CFR Cluj a câştigat titlul de campioană a României | AGERPRES •  Actualizează lumea.
Fotbal: CFR Cluj a câştigat titlul de campioană a României | AGERPRES • Actualizează lumea.

Un fermier român a câştigat, la 57 de ani, titlul de campion mondial la  lupte greco-romane: „Cât încă mai pot să iau o medalie, rămân în scenă“ |  adevarul.ro
Un fermier român a câştigat, la 57 de ani, titlul de campion mondial la lupte greco-romane: „Cât încă mai pot să iau o medalie, rămân în scenă“ | adevarul.ro

Istoria sportului: 58 de ani de la câștigarea titlului mondial! |  SportExclusiv
Istoria sportului: 58 de ani de la câștigarea titlului mondial! | SportExclusiv

David Popovici a oprit seceta de la nataţie! Care sunt sporturile unde  România nu a mai câştigat aur la Mondiale de zeci de ani - Fanatik.ro
David Popovici a oprit seceta de la nataţie! Care sunt sporturile unde România nu a mai câştigat aur la Mondiale de zeci de ani - Fanatik.ro

FOTO | Prima campioană mondială a României la Bikini Fitness! Ioana Șulea:  "Am muncit și am reușit să câștig titlul suprem"
FOTO | Prima campioană mondială a României la Bikini Fitness! Ioana Șulea: "Am muncit și am reușit să câștig titlul suprem"

Doi elevi din România au câştigat fiecare câte două titluri mondiale în 2022

FINALA Cupei Mondiale 2018 | Franţa este noua CAMPIOANĂ mondială la  fotbal!/ "E ceva miraculos. Fotbaliştii mei au câştigat!" Reacţia de  bucurie a selecţionerului Franţei
FINALA Cupei Mondiale 2018 | Franţa este noua CAMPIOANĂ mondială la fotbal!/ "E ceva miraculos. Fotbaliştii mei au câştigat!" Reacţia de bucurie a selecţionerului Franţei

O sportivă din România a devenit campioană mondială la atletism! Tulceanca  Nicoleta Ciortan, regină la cross country | Sport.ro
O sportivă din România a devenit campioană mondială la atletism! Tulceanca Nicoleta Ciortan, regină la cross country | Sport.ro

Norvegia, campioana lumii la handbal! Nordicele au câștigat al patrulea titlu  mondial după o finală de vis cu Franța: 29-22. Cum arată podiumul -  Playsport
Norvegia, campioana lumii la handbal! Nordicele au câștigat al patrulea titlu mondial după o finală de vis cu Franța: 29-22. Cum arată podiumul - Playsport

România are primul campion mondial la înot! David Popovici a câștigat  titlul mondial la doar 17 ani, la proba de 200 metri liber! - Stiri Brasov  - NewsBV - News Brasov
România are primul campion mondial la înot! David Popovici a câștigat titlul mondial la doar 17 ani, la proba de 200 metri liber! - Stiri Brasov - NewsBV - News Brasov

10 martie 1974 - Povestea celui de-al patrulea titlu mondial cucerit de  Romania la handbal masculin
10 martie 1974 - Povestea celui de-al patrulea titlu mondial cucerit de Romania la handbal masculin

22 februarie: Mihai Leu a câștigat pentru România primul titlul de campion  mondial la box profesionist - Ziarul Unirea
22 februarie: Mihai Leu a câștigat pentru România primul titlul de campion mondial la box profesionist - Ziarul Unirea

România este campioană mondială în proba de ștafetă 4x100 metri liber  masculin: Record pentru David Popovici - spotmedia.ro
România este campioană mondială în proba de ștafetă 4x100 metri liber masculin: Record pentru David Popovici - spotmedia.ro